briardplanet.com

Najlepsze miejsce do pogadania o Briardach i nie tylko ...

Suka hodowlana do sprzedania

Psy w potrzebie, adopcje

Re: Suka hodowlana do sprzedania

Postprzez Sonea » 09 Paź 2013, 14:36

To prawda.
Awatar użytkownika
Sonea
Lubię tu być
Lubię tu być

Imię psa/suki: - - -
Miasto: Śląsk

Postprzez Marshela » 09 Paź 2013, 17:13

Awatar użytkownika
Marshela
Lubię tu być
Lubię tu być

Imię psa/suki: D'Lord Du Bois des Pierres Noires
Miasto: Tychy

Postprzez rechot1sb » 09 Paź 2013, 20:12

może naprawdę się coś wydarzyło...oby znalazła kochający domek
Awatar użytkownika
rechot1sb
Lubię tu być
Lubię tu być

Miejscowość: Toruń
Imię psa/suki: Bandzior [*], Doran [*]...szukamy
Miasto: Toruń
Strona www: www.neutropenia.fora.pl

Postprzez Ewa z M&M&V » 09 Paź 2013, 21:10

rechot1sb napisał(a):może naprawdę się coś wydarzyło...oby znalazła kochający domek

Za 4 klocki to watpie....hmmm tak sobie myślę ,gdyby mnie dopadł los i muszę psy oddać to ODDAJĘ ,a nie sprzedaję :mr Malo tego jeszcze w miarę mozliwosći oferuję swoją pomoc ...dopłacam...proponuję jakieś co miesięczne kwoty finasowe czy zarcie dla psów tak?? czy zle mysle??

Wczoraj pisałam posta i chcialam dołączyć dwa linki.
Ela dzis dała z tymi goldenkami...to ja dam ten mój drugi wczorajszy ,że suka urodziała tylko jedno szczenie i nie żebym oceniala ,ale na logikę ...szkoda inwestować w bezplodną sukę...

http://www.briard.com.pl/main.php?menu= ... odowla=872 :lin
Uwielbiam uczucie kiedy wiem,że ktoś kłamie i słucham tych bzdur dla rozrywki ;-)
Ewa z M&M&V
Lider
Lider

Imię psa/suki: Mafia-Mamba-Viki ElBridorado
Miasto: Opole
Strona www: http://sweetvictor0.wix.c

Postprzez Showmaster » 09 Paź 2013, 21:14

czyli to ta sama osoba? no na to wygląda....
Awatar użytkownika
Showmaster
Piszę, ale mało
Piszę, ale mało

Imię psa/suki: *
Miasto: Bydgoszcz

Postprzez Ewa z M&M&V » 09 Paź 2013, 21:21

Oooo ponoć szczeniakow bylo więcej ,ale padly tylko jeden przeżył...NIE WIEM.......ale jeżeli to prawda to tym gorzej .....
Uwielbiam uczucie kiedy wiem,że ktoś kłamie i słucham tych bzdur dla rozrywki ;-)
Ewa z M&M&V
Lider
Lider

Imię psa/suki: Mafia-Mamba-Viki ElBridorado
Miasto: Opole
Strona www: http://sweetvictor0.wix.c

Postprzez Evi » 09 Paź 2013, 23:20

Daleka jestem od wszelkich teorii spiskowych i zwykle staram się nie podejrzewać ludzi o złe intencje. Jednak w tym wypadku obawiam się, że bliższa prawdy jest Ewa z M&M stawiając tezę, że powodem sprzedaży jest mała efektywność suki w rodzeniu szczeniąt.

Właścicielka nazywa się Małgorzata Mazur. Być może to tylko przypadkowa zbieżność nazwisk, ale nasuwa mi się pewne skojarzenie. W tej chwili nie pamiętam szczegółów, ale przypominam sobie, że wiele lat temu z niejaką panią Danutą Mazur były spore problemy natury hodowlanej w ZKwP. Zarzucano jej wiele poważnych nieprawidłowości hodowlanych, co w konsekwencji doprowadziło do jej usunięcia z ZKwP. Potem została członkiem innej organizacji kynologicznej nieuznawanej przez FCI.

Być może obydwie panie nie mają ze sobą nic wspólnego, ale tutaj też nasuwają się pewne wątpliwości:

1 – W ogłoszeniu jest napisane: „Hodowla z Bojanickiej Chaty zarejestrowana w Polskim Związku Kynologicznym sprzeda piękną sukę hodowlaną .....” Czy to tylko przypadkowe przeinaczenie nazwy organizacji ? PZK to nie to samo, co ZKwP, na który autorka ogłoszenia powołuje się wyżej: (http://tablica.pl/oferta/owczarek-franc ... 72e3e71e6f
W tym samym linku, pod zdjęciami - nazwisko i adres właściciela są starannie zamazane zarówno w rodowodzie, jak i w karcie oceny do testów psychicznych. Czy to o czymś świadczy ? Być może nie, ale przyznacie, że wygląda to dziwnie.

2 – W katalogu rasy briard http://www.briard.com.pl/main.php?menu=briard&pies=6634 przy suce tej podana jest tylko jedna ocena bardzo dobra z wystawy MWPR w Opolu 28 -29.04.2012. Faktycznie była na tej wystawie i zajęła drugą lokatę. W Jeleniej Górze i w Zabrzu 2012 chyba jej nie było. Suka jest urodzona 20.09.2010, zatem w 2011 roku mogła być wystawiana tylko w klasie młodzieży. Kiedy więc i gdzie zdobyła wymagane do hodowlaności oceny wystawowe ? Ja, w swoim zestawieniu do rankingu wystawowego 2012, w ogóle jej nie mam. Tymczasem jest reklamowana jako suka hodowlana, po jednym miocie urodzonym we wrześniu 2012 roku. O tym, że było to tylko jedno szczenię właściciel nie informuje. Nawiasem mówiąc, warto byłoby sprawdzić czy ten miot był zarejestrowany w Oddziale macierzystym czyli w Wałbrzychu.

3 – Na stronie Oddziału Wałbrzych w wykazie hodowli http://zkwp-walbrzych.pl/wordpress/?page_id=165 hodowla pani Mazur nie jest uwzględniona ani w grupie I FCI, ani w grupie VIII przy golden retrieverach. Autorzy podstrony zaznaczają, że jest ona aktualizowana 1-2 razy w miesiącu, a warunkiem umieszczenia hodowli w spisie jest opłacenie składki członkowskiej za 2013 rok. Pani Mazur ma właśnie szczenięta, więc trochę dziwne, że jej tam nie ma.

To wszystko oczywiście nie dotyka meritum sprawy czyli nieszczęścia, jakie spotyka tę biedną sunię. Wydaje się, że teraz najlepszym rozwiązaniem byłoby szybkie znalezienie dla niej nowego właściciela i zmiana domu, na taki, w którym będzie przez wszystkich kochana. Jednak przy tak zaporowej cenie obawiam się, że to niestety nie będzie możliwe.
Awatar użytkownika
Evi
Lubię tu być
Lubię tu być

Imię psa/suki: Unik
Miasto: Łódź

Postprzez Marshela » 10 Paź 2013, 05:35

Ponad rok temu byłam obecna przy nieudanej próbie krycia tej suki. Za moją namową, własciciel psa zażądał mailowo potwierdzenia uprawnień przed przyjazdem do krycia, bo wątpliwości miałam sporo ( wiek, bardzo słaby wygląd suki, brak stawek wystawowych ) Na wyniki wystaw ( oba fora) nie zawsze mozna liczyc - braki są do dziś w wielu wystawach. Przesłane dokumenty owej suki nie wzbudziły wątpliwosci, były równiez wyniki testów psychicznych. Z drugiej strony mail to tylko mail, papier to papier - wiele ich naprodukowano w różnych celach. Być może właścicielka reproduktora, który pokrył sukę kilka dni po pierwszym, posiada komplet dokumentów suki co może udowodnić czy suka jest hodowlana w ZKwP.
Awatar użytkownika
Marshela
Lubię tu być
Lubię tu być

Imię psa/suki: D'Lord Du Bois des Pierres Noires
Miasto: Tychy

Postprzez Evi » 10 Paź 2013, 06:10

Wobec tego wycofuję się z moich podejrzeń. Jeśli proszono Panią o pomoc przy kryciu, a przesłane dokumenty nie wzbudziły zastrzeżeń Pani i właścicielki reproduktora, to raczej należy sądzić, że wszystko jest OK w kwestii hodowlaności tej suczki. Pisząc o ocenach wystawowych nie opierałam się tylko na informacjach z forów, ale sięgnęłam do klubowej dokumentacji czyli kart ocen z wystaw 2011 i 2012. Nie znalazłam żadnej innej oceny wystawowej poza bardzo dobrą z Opola 2012. Ale faktem jest, że wystawowa dokumentacja klubowa również nie jest w 100 procentach kompletna (nie od wszystkich Oddziałów ZKwP jestem w stanie doprosić się przysłania kart ocen). Źle się stało, że zlikwidowano skierowania do krycia, bo za ich istnienia sytuacja była klarowniejsza i można było uniknąć tego typu wątpliwości.
Awatar użytkownika
Evi
Lubię tu być
Lubię tu być

Imię psa/suki: Unik
Miasto: Łódź

Postprzez Beatrix » 10 Paź 2013, 06:34

Evi napisał(a):Wobec tego wycofuję się z moich podejrzeń. Jeśli proszono Panią o pomoc przy kryciu, a przesłane dokumenty nie wzbudziły zastrzeżeń Pani i właścicielki reproduktora, to raczej należy sądzić, że wszystko jest OK w kwestii hodowlaności tej suczki. Pisząc o ocenach wystawowych nie opierałam się tylko na informacjach z forów, ale sięgnęłam do klubowej dokumentacji czyli kart ocen z wystaw 2011 i 2012. Nie znalazłam żadnej innej oceny wystawowej poza bardzo dobrą z Opola 2012. Ale faktem jest, że wystawowa dokumentacja klubowa również nie jest w 100 procentach kompletna (nie od wszystkich Oddziałów ZKwP jestem w stanie doprosić się przysłania kart ocen). Źle się stało, że zlikwidowano skierowania do krycia, bo za ich istnienia sytuacja była klarowniejsza i można było uniknąć tego typu wątpliwości.

Mogę dopowiedzieć że suczka z wlaścielami była na MWPR w Jeleniej Górze otrzymała drugą lokatę i ocenę doskonałą u pani Anny Kochan -byłam świadkiem
Awatar użytkownika
Beatrix
Lubię tu być
Lubię tu być

Miejscowość: Leszno
Imię psa/suki: Molly & Madley
Miasto: Leszno
Strona www: www.secretstory.pl

PoprzedniaNastępna

Wróć do Do serca przytul psa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości